Минати настани - Europe House

Минати Настани

чет

30

Creative Talks со Ана Јовковска

Ана Јовковска е научен истражувач, докторанд на културолошки студии, магистер по културолошки студии, дипломирана новинарка, колумнистка, писателка, ТВ-уредничка, специјалист за односи со јавност и тренер по комуникациски вештини. Aвторка на…

View More

пон

27

Cultural sustainability (Irina Tosheva)

Remaining true to her fashion ethos, Irina Tosheva focuses deeply on cultural sustainability, spending half a year in tireless research, nurturing and affirming the cultural identity of the Yuruks in…

View More

пон

20

Недела на филмски проекции и дискусија (Светски ден на бегалците)

По повод Светскиот ден на бегалците, 20 Jуни, Младински образовен форум, во партнерство со УНХЦР и Делегација на Европска Унија, ве кани на три проекции на филмот Welcome to Norway…

View More

вто

21

08:00

21 јуни – СВЕТСКИ ДЕН НА ЈОГАТА

Во соработка со Europe House, студиата КЕНШО, FLOW и Aerial Movement Academy ги отвораат своите врати за оние кои сакаат да се запознаат со различни типови на јога. Суштината на…

View More

саб

18

16:00 - 19:00

UIUXMKD – Think and create outside the box

UIUXMKD – Think and create outside the box е прва конференција за дизајнери во Македонија, која ќе се одржи на 18-ти jуни со почеток од 16:00ч. Конференцијата е со физичко…

View More

пон

13

20:30

2022 „CINEDAYS ЗАГРЕВАЊЕ – ЕВРОПСКО ПАТУВАЧКО КИНО ПОД ОТВОРЕНО НЕБО“

      Валандово, пред сала „Јанко Узунов”, 13 – 14 јуни 2022   Понеделник, 13 јуни 2022 20:30 ПРОБЛЕМОТ НА ТИНА, режија Радован Петровиќ, 15 мин Во филмот се…

View More

чет

02

Вело фестивал во Струмица

View More

пет

03

13:00-15:00

KRIVA PALANKA: HOW TO FIX YOUR BIKE – PEER TO PEER WORKSHOP MARKING WORLD BICYCLE DAY

KRIVA PALANKA: HOW TO FIX YOUR BIKE – PEER TO PEER WORKSHOP MARKING WORLD BICYCLE DAY 🗓03 June, Friday ⏰13:00 – 15:00 📌Europe House Kriva Palanka Backyard

View More

сре

01

GENERATION UNLIMITED 2022 – ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ПЛАНЕТАТА

Во среда (1 јуни), од 11:00 часот, во просториите на Europe House Kriva Palanka ќе одржиме инфо-ден со средношколците, студентите и сите заинтересирани млади од овој град, за GENERATION UNLIMITED 2022 – ТЕХНОЛОГИЈА…

View More
Subscribe To our newsletter!